Nadmierna potliwość to problem, z którym zmaga się kilka procent naszej populacji. Powodowany jest przez nadmierną aktywność gruczołów potowych. Antyperspiranty, a nawet blokery potu dostępne w aptece to dla Ciebie za mało? Każdego dnia boisz się, że ktoś zauważy u Ciebie ślady potu? Krępujesz się zdejmować obuwie w miejscach publicznych? Nie jesteś w stanie opanować nieprzyjemnego zapachu? Na samą myśl o publicznym wystąpieniu lub innej stresującej sytuacji czujesz, jak kropelki potu spływają Ci po plecach? Jeżeli chcesz skutecznie i na długo pozbyć się tej dolegliwości, to powinieneś pomyśleć o profesjonalnych zabiegach.

Nadpotliwość – leczenie

Bez względu na to, czy problemem jest nadpotliwość pach, stóp, czy na przykład nadpotliwość dłoni, leczenie zabiegowe przyniesie najlepsze efekty. Dzięki niemu na długo zapomnisz o swojej dolegliwości. Clinica Dermatologica oferuje redukcję nadmiernego pocenia podczas zabiegów przy użyciu toksyny botulinowej.

Zabiegi

W ramach terapii nadpotliwości, botoks możemy zastosować na nadmierne pocenie się pod pachami, nadpotliwość w obszarze stóp oraz dłoni. Toksyna botulinowa (inaczej jad kiełbasiany, BTX, Vistabel, Azzalure, Dysport, Bocouture) to substancja naturalna – produkowana jest przez bakterie gram-dodatnie Clostridium.

Działanie botoksu opiera się na zablokowaniu nerwów, które skutkuje zahamowaniem bodźców między nerwami a połączonymi z nimi gruczołami potowymi. Efekty utrzymują się od sześciu miesięcy do nawet roku! Sam zabieg nie jest bolesny i trwa około 15 minut.

Konsultacje przed zabiegiem

Nasza placówka umożliwia skorzystanie z konsultacji przed zabiegiem. Taka wizyta ma formą szczegółowego wywiadu. Jej celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, ale też ustalenie planu kuracji. Oznacza to, że określana jest ilość i częstotliwość wizyt, niezbędnych do uzyskania zadowalających efektów.

Czym jest nadpotliwość?

Szacuje się, że nadmierne pocenie się może występować u nawet kilku procent (około 3%) populacji. Najczęściej pojawiającym się problemem jest nadmierne pocenie pod pachami, w okolicy dłoni i stóp. Do takiego stanu najczęściej dochodzi, gdy jest nam gorąco (podczas upałów, nadmierne pocenie się w nocy), czy w stresujących sytuacjach.

Ciało pokrywają nawet 4 miliony gruczołów potowych. To właśnie ich nadczynność powoduje problemy. Pot sam w sobie pełni niezwykle istotną funkcję dla organizmu – chroni go przed przegrzaniem oraz zaburzeniem odpowiedniego poziomu wilgotności ciała.

Problem z nadmiernym poceniem się pojawia się, gdy organizm produkuje więcej potu niż potrzeba do zachowania odpowiedniej równowagi cieplnej. Ilość ta określana jest jako przekraczająca 50 miligramów na minutę w dole pachowym. W takiej sytuacji pojawiają się problemy z trudnościami z utrzymaniem higieny oraz widocznością potu na odzieży.

Nadpotliwość stóp

Nadmierna potliwość stóp z jednej strony wiąże się z ogromnym dyskomfortem i skrępowaniem. Zdejmowanie obuwia, kiedy chcemy przymierzyć je w sklepie, u znajomych, czy nawet przy domownikach… Przykry zapach oraz widoczne plamy potu sprawiają, że takie codzienne sytuacje stają się problemem. Z drugiej zaś strony dochodzi też zagadnienie poważniejsze – nadmierna potliwość stóp może powodować pojawienie się np. infekcji grzybiczej. Dlatego należy jak najszybciej zacząć skutecznie walczyć z tą dolegliwością. Także w przypadku nadpotliwości stóp najskuteczniejszym rozwiązaniem są zastrzyki z toksyny botulinowej.

Nadmierne pocenie się – przyczyny

Wiele osób zastanawia się, czy nadmierne pocenie to choroba. Nie jest to jednostka chorobowa, ale ponieważ przyczyn tej dolegliwości może być wiele, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. Nadpotliwość stanowić może bowiem objaw innych chorób, jak chociażby: zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, czy nowotwory. Ponadto nadmierne pocenie może być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków. Najczęściej jednak nie istnieją konkretne przyczyny nadmiernego pocenia, mówi się wtedy o nadmiernym poceniu pierwotnym.

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: