Nadmierna potliwość stóp ogranicza Cię w codziennym życiu? Mamy rozwiązanie na tę przypadłość! W Clinica Cosmetologica przeprowadzamy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, potocznie zwane botoksem. Dzięki nim możesz szybko i skutecznie pozbyć się problemu, jakim jest nadmierna potliwość stóp!

Masz dość nadmiernej potliwości stóp? Zadzwoń i umów się na konsultację z podologiem.
Zadzwoń: +48 791 604 604

BOTOKS NA NADMIERNĄ POTLIWOŚĆ STÓP – PODSTAWOWE INFORMACJE
Cena: 1500 zł
Czas zabiegu: 20-30 minut
Znieczulenie: tak
Zdolność do pracy: tak
Czas utrzymania się efektów: 6-12 miesięcy

Konsultacje podologiczne przeprowadzamy w naszych placówkach, znajdujących się w:

  • Gdyni,
  • Gdańsku.

Darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem przed zabiegami

Pierwszym krokiem są darmowe konsultacje z naszym kosmetologiem-podologiem, który przeprowadza dokładny wywiad i ogląda stopy. Jeżeli uzna, że są wskazania do wykonania zastrzyków z toksyna botulinową, ale nie ma też ku temu przeciwwskazań, pokieruje pacjenta do dermatologa na zabieg.

Już dziś umów konsultacje z kosmetologiem-podologiem:
+48 791 604 604

Nadmierna potliwość stóp – rozwiązaniem jest toksyna botulinowa

Nadpotliwość stópNadmierna potliwość stóp według szacunków dotyczy 1-3% populacji. Jeśli znajdujesz się w tym gronie, z pewnością próbowałeś już wielu sposobów zwalczenia tej przypadłości. Niestety, w większości przypadków preparaty, które mają pomóc na nadpotliwość nie dają pożądanych efektów. W takiej sytuacji warto zwrócić się do podologa, który jest specjalistą od różnych dolegliwości stóp. W naszym gabinecie podologicznym leczymy nadpotliwość stóp za pomocą ostrzykiwania toksyną botulinową.

Już jeden krótki, dwudziestominutowy zabieg powoduje, że nadmierna potliwość stóp staje się przeszłością. Efekty takiej kuracji wystarczają na długo. Nie musisz już każdego dnia sięgać po żadne kosmetyki ograniczające pocenie, ani obawiać się, że ktoś wyczuje niemiły zapach.

Podolodzy w naszym gabinecie podologicznym są doświadczonymi kosmetologami oraz dermatologami. Możesz mieć pewność, że u nas zostaniesz otoczony/otoczona profesjonalną opieką!

Nadmierna potliwość stóp – jak wygląda zabieg z użyciem toksyny botulinowej w Clinica Cosmetologica?

Nadmierna potliwość stóp to dolegliwość, którą można pokonać, wstrzykując w odpowiednie miejsca na stopach właściwie dobraną dawkę toksyny botulinowej. W naszym gabinecie podologicznym zastrzyki z toksyny botulinowej wykonuje zawsze specjalista dermatolog, w profesjonalny i bezpieczny sposób. Zabieg jest bezbolesny, bo dermatolog najpierw znieczula skórę specjalnym kremem. Następnie, używając w tym celu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą podaje toksynę botulinową.
Po zabiegu pacjent nie musi odbywać żadnej rekonwalescencji, od razu może wrócić do normalnego trybu życia. Miejsca wkłuć mogą być lekko zaczerwienione do około godziny po zabiegu.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację:
+48 791 604 604

Nadmierna potliwość stóp – jakie efekty daje ostrzykiwanie toksyną botulinową?

Nadmierna potliwość stóp zostaje zniwelowana skutecznie: po około 3-5 dniach od zabiegu stopy przestają się pocić, a rezultaty utrzymują się przez następne 6-12 miesięcy. Aby zachować efekty kuracji, wskazane jest powtórzenie zabiegu po upływie tego czasu. Wraz z każdym następnym zabiegiem rezultaty będą się utrzymywać na dłużej, dzięki czemu wydłużą się również odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Nadmierna potliwość stóp – na czym polega działanie toksyny botulinowej?

Nadmierna potliwość stóp jest spowodowana zbyt intensywną pracą gruczołów potowych, których na stopach jest szczególnie dużo. Toksyna botulinowa hamuje ich aktywność, poprzez zablokowanie wydzielania acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych. Skutkiem tego jest ustanie przekaźnictwa pomiędzy nerwami a gruczołami potowymi. Gruczoły na stopach przestają wytwarzać pot. Jest to jednak proces odwracalny, po kilku- kilkunastu miesiącach (kwestia indywidualna) dochodzi do utworzenia nowych włókien nerwowych. Wtedy wystarczy ponowić zabieg, by utrzymać ciągłość efektów.

Jak przygotować się do zabiegu w Clinica Cosmetologica?

Przed zabiegiem trzeba wykonać pedicure stóp. Warto skorzystać z profesjonalnego pedicure w naszym gabinecie podologicznym, by uniknąć np. niepotrzebnego uszkodzenia czy podrażnienia skóry.

Pielęgnacja po zabiegu na nadmierną potliwość stóp

Po zabiegu na nadmierną potliwość stóp należy przestrzegać kilku zaleceń:

  • nie rozmasowywać stóp, gdyż może to spowodować przemieszczenie się preparatu.
  • należy zrezygnować z sauny, siłowni, basenu przez pierwsze kilka dni po zabiegu.
  • nie opalać stóp na słońcu.
Jeżeli doskwiera Ci nadmierna potliwość stóp, umów się na konsultację podologiczną:
+48 791 604 604

Nadmierna potliwość stóp – co ją powoduje?

Nadpotliwość stóp - leczenieNadmierna potliwość stóp może być niekiedy efektem choroby, dlatego lepiej wykonywać zabieg u podologów współpracujących z lekarzami. W naszym gabinecie podologicznym rzetelnie podchodzimy do każdego pacjenta, zaczynając od szczegółowej diagnostyki i ustalenia możliwej przyczyny problemu.
Nadmierna potliwość stóp wywołana poważną chorobą należy do rzadkości. W większości przypadków nie jest wynikiem żadnego schorzenia, jednak sama sprzyja rozwojowi infekcji, jak np. grzybicy. Ponadto pogarsza komfort życia, bo osoba cierpiąca na nadpotliwość czuje się skrępowana, może nawet zacząć unikać z tego powodu niektórych sytuacji.

Nadmierna potliwość stóp nie musi już być problemem! Zapomnij o niej w Clinica Cosmetologica

Nadmierna potliwość stóp to przypadłość, której można skutecznie zaradzić za pomocą toksyny botulinowej – w Clinica Cosmetologica. Dzięki zabiegowi w naszym gabinecie będzie można zapomnieć o nadpotliwości stóp i odzyskać swobodę w życiu! Zapraszamy na darmową konsultację podologiczną z naszym specjalistą kosmetologiem-podologiem!

Umów się telefonicznie na konsultację oraz zabieg:
+48 791 604 604

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: