Podologia to obszar w dermatologii, jak i kosmetologii, zajmujący się zdrowiem skóry i paznokci u stóp, a także troską o ich zadbany, estetyczny wygląd. W Clinica Dermatologica dermatolodzy-podolodzy i kosmetolodzy-podolodzy ściśle ze sobą współpracują po to, aby zapewnić Państwu kompleksowe usługi w jednym miejscu, z całego zakresu dziedziny, jaką jest podologia.

Zapraszamy na konsultacje, które wykonuje kosmetolog-podolog. Są one bezpłatne!

Po przeprowadzeniu konsultacji kosmetolog-podolog może przeprowadzić prosty zabieg podologiczny (podstawowy zabieg podologiczny, opracowanie frezarką) lub skierować pacjenta do dermatologa-podologa na badanie mykologiczne lub specjalistyczny zabieg.

Konsultacje podologiczne
Jeżeli chcesz umówić się na zabieg podologiczny lub konsultację z kosmetologiem, zadzwoń!
+48 791 604 604

Nasze placówki podologiczne znajdziesz:

OFERTA CLINICA DERMATOLOGICA: PODOLOGIA
Dermatolog-podolog wykonuje następujące zabiegi:
 • kriochirurgia,
 • elektrokoagulacja,
 • laser CO2,
 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy,
 • botoks na nadmierną potliwość stóp,
 • badanie mykologiczne.
Kosmetolog-podolog wykonuje następujące zabiegi:
 • opracowanie frezarką niewielkich nagniotków/modzeli/odcisków,
 • podstawowy zabieg podologiczny.

Podolog to specjalista, do którego warto się udać w przypadku takich dolegliwości, jak:

Powyższe dolegliwości brzmią znajomo? Znamy na nie skuteczne sposoby! Umów się na konsultację z kosmetologiem-podologiem: +48 791 604 604

Podologia: w Clinica Dermatologica wykonujemy takie zabiegi, jak:

 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy,
 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
 • kriochirurgia,
 • laser medyczny CO2,
 • elektrokoagulacja,
 • frezarka,
 • botoks na nadmierną potliwość stóp,
 • badanie mykologiczne.

Na zabiegi umówisz się, dzwoniąc pod numer: +48 791 604 604

Czym zajmuje się podolog w Clinica Dermatologica?

Pękające piętyZastanawiasz się, czym zajmuje się podolog? Wciąż nie jest to popularna specjalizacja. Podolog to lekarz specjalista w dziedzinie dermatologii, zajmujący się oględzinami, badaniem, diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości skóry stóp oraz ich paznokci.

W Clinica Dermatologica zabiegi podologiczne wykonują przede wszystkim dermatolodzy. Współpracujący z dermatologiem kosmetolog-podolog, wykonuje tylko te zabiegi, których przeprowadzanie nie wymaga wykształcenia medycznego. Może on zajmować się zatem mniej zaawansowanymi dolegliwościami (np. usuwaniem niewielkich zrogowaceń, modzeli, czy odcisków za pomocą frezy) oraz zabiegami profilaktycznymi.

Szukasz pomocy wykwalifikowanego specjalisty? Umów się do podologa Clinica Dermatologica: +48 791 604 604

Zabieg podologiczny – gdzie najlepiej go wykonać? W Clinica Dermatologica!

Zabiegi podologiczne, które wykonujemy z Clinica Dermatologica to:

 • Częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy – zabieg polega na chirurgicznym wycięciu wrastającej powierzchni płytki paznokcia (w znieczuleniu miejscowym palucha). Następnie przy użyciu roztworu fenolu zostają usunięte komórki macierzy. Pozwala to trwale zmniejszyć szerokość paznokcia.
 • Częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy – sama procedura chirurgicznego usunięcia wrastającej partii paznokcia przebiega tak samo, jak opisano powyżej, jednak do usunięcia macierzy wykorzystuje się prąd elektryczny (stąd nazwa: elektrokoagulacja).
 • Laserowe usunięcie części płytki i macierzy – zarówna wrastająca w skórę część paznokcia jak i fragment jego macierzy, zostają usunięte przy pomocy lasera. Zabieg laserowy jest przeprowadzany z ogromną precyzją przez lekarza dermatologa. Pacjentowi nie dokucza ból, ponieważ wcześniej stosujemy znieczulenie miejscowe.
  Wszystkie metody polegające na zabiegowej resekcji części paznokcia, trwają około dwudziestu minut (obustronnie – pół godziny). Usuwamy zaledwie 20% płytki (czyli tę część, która wrasta w skórę). Takie rozwiązanie pozwala na szybki powrót pacjenta do codziennej aktywnością, bowiem znacząco skraca okres rekonwalescencji (w porównaniu z usunięciem całego paznokcia).
 • Zabiegi laserem CO2 – są niezwykle precyzyjne. Laser wykorzystujemy np. przy wrastających paznokciach. Sprawdza się jednak równie dobrze, do usuwania brodawek, odcisków oraz modzeli.
 • Elektrokoagulacja – tę metodę, polegająca na niszczeniu niechcianych zmian skórnych przy użyciu prądu elektrycznego, stosujemy z powodzeniem do usuwania takich dolegliwości jak: modzele, nagniotki czy kurzajki.
 • Frezarka – zabieg z zastosowaniem frezy (np. diamentowej) polega na mechanicznym usunięciu drobnych zrogowaceń, nagniotków, czy modzeli.
 • Kriochirurgia – to zabiegi z wykorzystaniem podtlenku azotu. Kriochirurgia pozwala na usunięcie takich zmian jak: nagniotki (odciski), modzele oraz brodawki (tzw. kurzajki – wywołane przez wirus HPV). Zabieg kriochirurgiczny wykonuje się bez znieczulenia, ponieważ zmiany są wymrażane, a zatem uczucie chłodu łagodzi wszelki dyskomfort.
 • Badanie mikologiczne/mykologiczne na obecność grzybów – materiał do badania pobiera dermatolog-podolog. Następnie próbka pobrana wcześniej od pacjenta, trafia do laboratorium, gdzie zostaje wykonany posiew.
 • Botoks – zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, bardzo popularny na zmarszczki, ma zastosowanie również w dziedzinie jaką jest podologia. Pozwala bowiem przywrócić komfort życia tym pacjentom, którzy zmagają się z nadpotliwością stóp, skutecznie zmniejszając dolegliwości. Ostrzykiwanie toksyną botulinową wykonuje lekarz dermatolog.

Masz już dość ciągle powracających problemów stóp i paznokci? Nie czekaj, zgłoś się jak najszybciej do specjalisty podologa w Clinica Dermatologica, który profesjonalnie zajmie się Twoimi stopami! Dzięki niemu w końcu pozbędziesz się bolesnych i nieestetycznych dolegliwości – i to skutecznie!

Zadzwoń i umów się na konsultację z kosmetologiem-podologiem: +48 791 604 604

Podologia – dlaczego Clinica Dermatologica to najlepszy wybór?

Nowoczesna podologia oferuje wiele rozwiązań zabiegowych na najczęstsze dolegliwości związane ze stopami. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod (np. klamry na odciski) dają one znacznie szybsze i trwalsze efekty, a sama kuracja jest znacznie bardziej komfortowa. To właśnie szeroki zakres innowacyjnych zabiegów wyróżnia naszą placówkę.
Ponadto nie sposób nie wspomnieć, że w naszym gabinecie pracują wyłącznie najlepsi, odpowiednio wykwalifikowani specjaliści – możesz mieć pewność, że oddajesz się w dobre ręce!

Zabieg podologiczny? Konsultacja kosmetologiczna? Nie czekaj – zadzwoń: +48 791 604 604

 

Uprzejmie informujemy, że konsultacje darmowe przeprowadza kosmetolog.

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: