Laserowe leczenie rozstępów – rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry i najczęściej lokalizują się w dolnej części pleców, na skórze ramion, piersi, brzucha, pośladków oraz ud. Do najczęstszych przyczyn powstania rozstępów zalicza się ciążę, czynniki genetyczne, szybki wzrost masy ciała, stosowanie niektórych leków oraz zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej w przebiegu niektórych chorób. Metody leczenia obejmują stosowanie leków miejscowych, laseroterapię oraz doogniskowe podanie preparatów (mezotarapia).

Wskazania

Rozstępy (dolna część pleców, ramiona, piersi, brzuch, pośladki, uda)

Efekt zabiegu

Efekty laserowego leczenia rozstępów obserwuje się dopiero po kilku procedurach. W zależności od czasu trwania, lokalizacji i rozległości zmian dobiera się liczbę zabiegów laserowych, które nierzadko są łączne z innymi metodami (mezoterapia, miejscowa aplikacja leków).

Przebieg zabiegu

W przypadku leczenia rozstępów najczęściej posługujemy się laserem frakcyjnym CO2. Podczas zabiegu dąży się do wytworzenia ostro odgraniczonej fotokoagulacji w obrębie naskórka i głębszych warstwach skóry właściwej, co w konsekwencji prowadzi do przyspieszenia syntezy nowego kolagenu. Ponadto pomiędzy zabiegami laserowymi często są podawane doogniskowo preparaty (mezoterapia), jeszcze bardziej przyśpieszające ten proces. Czas trwania zabiegu laserowego waha się od 15 do 60 minut. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych pacjenta stosuje się krem znieczulający Emla na 30-60 min przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

  • Odpowiednia pielęgnacja
  • Miejscowa aplikacja leków

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Przyjmowanie niektórych leków (leki przeciwkrzepliwe, retinoidy)
  • Niektóre choroby skóry/choroby ogólnoustrojowe
  • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

Czego możesz spodziewać się po zabiegu?

  • Usunięcie rozstępów
  • Poprawę napięcia skóry

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: