Grzybica stóp to choroba skóry na stopach, która nieleczona może doprowadzić do uciążliwej grzybicy paznokci. W Clinica Cosmetologica grzybica stóp rozpoznawana jest na podstawie rzetelnego narzędzia diagnostycznego – badania mykologicznego. Prowadzimy również skuteczne leczenie problemu, jakim jest grzybica na stopach oraz towarzyszącej jej często grzybicy paznokci.

Już dziś umów się na darmowe konsultacje z podologiem. Zadzwoń pod numer:
+48 791 604 604

GRZYBICA STÓP – leczenie
1. Podejrzenie grzybicy stóp:
 • podczas konsultacji kosmetolog-podolog kieruje na badanie mykologiczne do dermatologa na badanie
2. Koszt badania mykologicznego:
 • 70 zł
3. Odbiór wyników badań:
 • po 3-4 tygodniach
4. Ewentualne leczenie:
 • jeżeli wyniki będą pozytywne, dermatolog wdroży najlepszą kurację

Nasze placówki:

Darmowe konsultacje przed zabiegami w Clinica Cosmetologica

Jeżeli podejrzewasz grzybicę stóp, to pierwszym krokiem będzie darmowa konsultacja z kosmetologiem-podologiem. Jeżeli stwierdzi on, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy stóp, pokieruje na badanie mykologiczne do dermatologa.

Umów się na darmową konsultację podologiczną już dziś!
+48 791 604 604

Grzybica stóp – badanie mykologiczne podstawą właściwej diagnostyki

Grzybica między palcamiGrzybica stóp jest jedną z najpowszechniejszych chorób skórnych, zaraz po grzybicy paznokci (z którą często współwystępuje). Wywoływane przez grzybicę stóp objawy są raczej mało specyficzne i mogą być mylone z innymi chorobami. Z tego powodu leczenie powinno być poprzedzone właściwą diagnostyką.
Specjalistą od diagnozowania i leczenia schorzeń stóp jest podolog. W naszej placówce podologami są doświadczeni kosmetolodzy i dermatolodzy, którzy współpracują ze sobą. W przypadku gdy u pacjenta podejrzewana jest grzybica stóp, zostaje on skierowany na badanie mykologiczne.

U nas przeprowadza je dermatolog, dzięki czemu materiał do badania pobierany jest od pacjenta w sposób bezbolesny i profesjonalny. Następnie z pobranej próbki sporządzany jest preparat do analizy mikroskopowej oraz zostaje założona hodowla. Ocena mikroskopowa pozwala szybko potwierdzić obecność grzyba, nie zawsze jednak dostarcza informacji na temat jego rodzaju. Dlatego wykonywany jest również posiew. Na jego wyniki czeka się dłużej – ok. 4 tygodnie, za to umożliwia zarówno potwierdzenie, jak i rozpoznanie rodzaju grzyba wywołującego zakażenie.

Grzybica stóp – jak leczyć?

Grzybica stóp to schorzenie, którego leczeniem zajmuje się lekarz dermatolog. W naszej placówce grzybica stóp diagnozowana jest na podstawie dwuetapowego badania mykologicznego, dzięki czemu dermatolog ma możliwość dobrania skutecznych leków. Jeżeli grzybica stóp zostanie potwierdzona, będą to najpewniej leki do stosowania miejscowego, np. maści i kremy przeciwgrzybicze. Dermatolog może też zadecydować o włączeniu doustnych leków przeciwgrzybiczych. Oferujemy także możliwość laserowego leczenia grzybicy, metody bardzo efektywnej oraz całkowicie pozbawionej skutków ubocznych. Zabiegi laserowe niszczą komórki i zarodniki grzyba oraz działają immunostymulująco, przyśpieszając regenerację zdrowych tkanek.

Grzybica stóp – objawy

Grzybica stóp daje mało specyficzne objawy. Powinniśmy jak najszybciej się udać do dobrego podologa, gdy zauważymy następujące zmiany na skórze stóp:

 • pękanie skóry pomiędzy palcami,
 • zaczerwienienia skóry, w postaci np. plam,
 • łuszczenie się skóry,
 • pęcherze na skórze,
 • nadmierne rogowacenie naskórka,
 • świąd skóry.
Zauważasz u siebie powyżej wymienione objawy? Umów się na konsultacje:
+48 791 604 604

Grzybica stóp ma kilka różnych postaci, które objawiają się nieco inaczej od siebie. Zwykle wyróżnia się trzy postaci grzybicy stóp:

 • grzybica stóp międzypalcowa: najczęstsza, zmiany lokalizują się pomiędzy palcami, powodując łuszczenie, pękanie i macerację skóry. Często towarzyszy jej swędzenie. Zakażenie może przenieść się na paznokcie,
 • grzybica stóp potnicowa: objawia się ogniskami licznych pęcherzyków z surowiczą treścią na podeszwach stóp. Pęcherzyki te mogą zlewać się ze sobą i pękać, a naskórek łuszczyć drobnymi płatkami,
 • grzybica stóp złuszczająca: występują w niej czerwone plamy na skórze, które nadmiernie rogowacieją i łuszczą się. Zmiany obejmują podeszwy oraz boczne części stopy.
Stopy - grzybica

Grzybica stóp – przyczyny

Grzybica stóp jest wywoływana w większości przypadków przez grzyby należące do rodzaju dermatofitów, chociaż nie tylko, bo także przez drożdżaki lub grzyby pleśniowe. Do zakażenia dochodzi wskutek kontaktu z zarodnikami grzybów, co może mieć miejsce np. na basenie czy w saunie, gdzie wcześniej przebywała osoba z grzybicą stóp. Niektóre czynniki zwiększają też podatność na zakażenie, są to np. cukrzyca, nadpotliwość stóp, długotrwała antybiotykoterapia, noszenie nieprzewiewnego obuwia.

Grzybica stóp? Wylecz ją w Clinica Cosmetologica!

Grzybica stóp wymaga szybkiego działania! Zwlekanie z pójściem do lekarza będzie prowadziło do nasilenia dokuczliwych objawów, a także powikłań, jak np. grzybicy paznokci. Istnieje również ryzyko zarażenia innych osób.
Nie czekaj, aż problem się pogłębi! Zapraszamy do Clinica Cosmetologica, gdzie zajmujemy się leczeniem różnych dolegliwości stóp, w tym także takich, jak grzybica stóp. Zapewniamy profesjonalną opiekę podologiczną i wsparcie lekarza dermatologa.

Już dziś zadzwoń i umów się na konsultację podologiczną:
+48 791 604 604

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: