Przeszczep włosów metodą FUE umożliwia precyzyjne i skuteczne odzyskanie włosów z okolicy dawczej, po czym implantowanie ich w obszarze biorczym – nawet w całkowicie łysych obszarach! Może być stosowany niemalże przy każdym rodzaju łysienia, oprócz plackowatego.

Zabieg daje tak świetne efekty, że nikt z otoczenia, po paru dniach nie jest w stanie niczego zauważyć, ponieważ obszary dawcze i biorcze są już zagojone. Choć okres rekonwalescencji trwa na ogół około 2 tygodnie, po tym czasie można wrócić do normalności.

Przeszczep włosów FUE – podstawowe informacje
Cena: cennik
Czas zabiegu: 6 – 10 godzin
Znieczulenie: miejscowe
Zdolność do pracy: dzień po zabiegu
Sugerowana seria: 1 zabieg
Czas do otrzymania efektów: minimum 12 miesięcy
Czas utrzymania się efektów: permanentny
Interesuje Cię przeszczep włosów?
Umów konsultację z naszym specjalistą!

Umów się na konsultacje

Zadzwoń

+48 513 350 082


WSKAZANIA DO ZABIEGU

Przeszczepu włosów możesz dokonać w przypadku, gdy masz:

  • cofniętą linię włosów,
  • łysienie po oparzeniu,
  • chęć zagęszczenia włosów,
  • łysienie androgenowe,
  • zakola,
  • łysienie pourazowe – utrata włosów po wypadku – blizny w okolicy głowy,
  • ubytki owłosienia w obszarze brwi, brody i wąsów.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeszczep włosów FUE wykluczamy, jeśli występuje:

  • ogólny zły stan zdrowia pacjenta,
  • uczulenie na miejscowe znieczulenie,
  • cukrzyca,
  • choroby zakaźne skóry głowy,
  • łysienie plackowate,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • problemy z ciśnieniem.

EFEKTY

Przeszczep włosów efekty daje naprawdę spektakularne. Ostateczne rezultaty widać nawet po kilku do kilkunastu miesięcy od wykonania zabiegu.

Przeszczep włosów FUE to:

  • zniwelowanie zakoli oraz braku włosów na czubku głowy,
  • pozbycie się miejscowego braku włosów,
  • korekta linii włosów,
  • zagęszczenie włosów.
etapy-przeszczepu

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Każdy zabieg trychologiczny w Clinica Dermatologica, w tym także przeszczep włosów FUE, poprzedzony jest szczegółową diagnostyką.

Podczas pierwszej konsultacyjnej wizyty, najpierw specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad. W razie potrzeby wykonuje się podstawowe badania trychologiczne, takie jak: Trichogram i Trichoskopia. Jeśli będzie to konieczne, pacjent musi wykonać dodatkowe badania, czy konsultacje lekarskie z innymi specjalistami np.: endokrynolog, alergolog.

Każdy zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów FUE, powinien dwa tygodnie wcześniej doręczyć osobiście lub odesłać na adres e-mail wyniki badań krwi (morfologia, glukoza na czczo, układ krzepnięcia, TSH, CRP, a także wirus HIV, Hbs, jak również Hcv). Badania krwi nie są diagnostyką łysienia, ale kwalifikacją do zabiegu, czy pacjent jest zdrowy i może mieć wykonany zabieg.

Taka dokładna diagnostyka pomaga ustalić stopień i przyczynę tracenia włosów. Na tej podstawie dobiera się najodpowiedniejszą metodę pomocy. Wśród nich jest także przeszczep włosów FUE.

Zobacz, jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą FUE w naszej placówce:

PRZED SAMYM ZABIEGIEM

Jeżeli lekarz zakończył już diagnostykę i podjął decyzję o zastosowaniu przeszczepu FUE, by przygotować się do zabiegu:

  • po konsultacji ze specjalistą należy 2 tygodnie wcześniej odstawić leki obniżające krzepliwość krwi,
  • 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować Aspiryny,
  • 1 dobę przed zabiegiem nie wolno pić mocnej kawy, ani alkoholu,
  • w dniu zabiegu nie można używać środków do stylizacji włosów, ani ścinać włosów u fryzjera,
  • natomiast w dniu zabiegu konieczne jest, by: umyć wcześniej włosy, zabrać ze sobą na zabieg rozpinaną koszulę, czy bluzkę. Ponadto przyjść wypoczętym, po lekkim śniadaniu.

Należy zorganizować sobie po zabiegu transport do domu.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW FUE

Zalecenia pozabiegowe dokładnie omawia lekarz prowadzący. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można się z nim skonsultować. Niezmiernie ważne jest, by rygorystycznie przestrzegać tych instrukcji – szczególnie odpowiedniego mycia przeszczepionych włosów. Pomoże to uzyskać naprawdę imponujące efekty zabiegu.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Przeszczep włosów FUE – zalecenia pozabiegowe
Czas Zalecenia
Pierwsze godziny po zabiegu W tym samym dniu można samodzielnie wrócić do domu (nie zalecamy samodzielnie prowadzić auta). Obszar zabiegowy powinno się delikatnie zabezpieczyć.

Stosowanie (pryskanie) soli fizjologicznej na obszar biorcy, a na obszar dawcy założony jest opatrunek, który jest zdejmowany kolejnego dnia.

Pierwsze 7 dni Bezwzględna ochrona przeszczepów, nie można podczas mycia masować okolicy zbiorczej, osuszanie graftów za pomocą czystego ręcznika wypranego w co najmniej 60 stopniach.
Po 7 dniach Podczas mycia można delikatnie masować obszar biorcy i założyć luźną czapkę.
Pielęgnacja włosów po dwóch tygodniach Pacjent wraca do techniki mycia głowy tak jak przed zabiegiem, wszystkie strupki czy martwy naskórek powinny być myte i dokładnie usunięte z obszaru biorczego.
Przez pierwszy miesiąc należy unikać – nadmiernej ekspozycji na słońce,
– nagłych, ekstremalnych zmian temperatur,
– stosowania suszarki,
– produktów do stylizacji włosów,
– sauny,
– basenu,
– intensywnego wysiłku fizycznego.


CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Od dwóch do pięciu dni skóra będzie widocznie zaczerwieniona, z widocznymi czerwonymi, małymi punktami. Bardzo rzadko, ale czasem może pojawić się ból po zabiegach. Wtedy lekarz prowadzący zaproponuje odpowiednie leki przeciwbólowe, dostępne bez recepty. Do dwóch tygodni od zabiegu podrażnienia całkowicie zanikają i są niewidoczne.

CENNIK

Ile kosztuje przeszczep włosów – od czego to zależy? Koszty przeszczepu włosów są różne, w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu, zatem cena ostateczna jest ustalana indywidualnie.

Jeżeli interesuje Cię, ile kosztuje przeszczep włosów, kliknij: CENNIK

Zapraszamy na konsultacje +48 513 350 082

WIĘCEJ O ZABIEGU FUE

Przed zabiegiem

Osoba chcąca wykonać zabiegi najpierw musi przyjść na konsultację kwalifikującą. Jeśli pacjent spełnia wymagane kryteria do przeprowadzenia przeszczepu włosów, ma obowiązek przystąpić do badań krwi w okresie co najmniej 2 tygodni przed zaplanowanym zabiegiem. Wyniki tych badań należy wysłać na wskazany adres e-mail. W przypadku, gdy wyniki badań nie zawierają przeciwwskazań do wykonania zabiegu, pacjent zostanie przyjęty na zabieg.

W dniu zabiegu

golenie-glowy-do-przeszczepu-wlosowPrzeszczep włosów metodą FUE pozwala na transplantację włosów do miejsc objętych nadmierną utratą włosów. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie linii przeszczepu, którą akceptuje pacjent.

Drugim krokiem jest wyznaczenie przez lekarza obszaru dawczego i biorczego. Żeby dokładnie pobrać materiał, obszar dawczy musi zostać ogolony. Ułatwia to dokładne i efektywne pobranie materiału (w niektórych wypadkach pozostawiamy obszar dawczy bez golenia, wyjątkiem są kobiety).

I etap zabiegu

Pierwszym etapem będzie pobranie graftów. W tym celu znieczula się miejsce pobrania i przystępuje do pobrania cebulek włosa z miejsca dawczego.

pobieranie-graftow-do-przeszczepu-wlosowPacjent leży na brzuchu, wtedy też za pomocą specjalistycznego sprzętu pobiera się mieszki włosowe wraz z milimetrową, otaczającą je tkanką – każdy mieszek pobierany jest osobno. Najpierw urządzenie automatycznie wycina dany obszar, a następnie dermatolog-trycholog wyciąga materiał. Na skórze pozostaje niewielki, okrągły, czerwony ślad. Nie ma się czego obawiać, ponieważ przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Sam etap pobierania włosów może trwać 2 – 4h. Po pobraniu zakłada się opatrunek na tę strefę. Pacjent może udać się na dłuższą przerwę i na przykład zjeść posiłek.

Lekarz rozdziela pobrane grafty według liczby cebulek w pojedynczym przeszczepie. W trakcie tego procesu, włosy są starannie przechowywane w specjalnym roztworze fizjologicznym oraz utrzymywane w niskiej temperaturze. Te działania mają na celu pełną ochronę jednostek włosowych przed potencjalnym uszkodzeniem.

II etap zabiegu

przeszczep-wlosow-fue-gdanskW drugim etapie lekarz (po ocenie jakości pobranego materiału), wszczepia specjalistycznymi pęsetami mieszki z okolicy biorczej do okolicy dawczej. Najpierw jednak wykonywane jest znieczulenie miejsca wszczepienia graftów. Następnie lekarz wykonuje nacięcia w skórze, kierując się odpowiednim kątem oraz zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosa. Kolejnym etapem jest implantacja, czyli wszczepianie jednostek włosowych. Etap ten może trwać od 2,5 – 4h.

Zaraz po zakończonym zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu na obszar dawczy zakładamy opatrunek. Na następny dzień konieczna jest wizyta w gabinecie, by zmienić zabezpieczenie. Przeszczepionych włosów (obszaru biorczego) nie zabezpieczamy, gdyż nie ma takiej potrzeby. Szczegółowe informacje pozabiegowe, np. jak myć przeszczepione włosy, przekazuje lekarz prowadzący. Ponadto pacjent dostaje pisemny rozpis tych czynności.

opatrunek-ochronny-na-strefe-dawcza-po-przeszczepie-wlosowDzień później pacjent musi się zgłosić na zmianę opatrunku. Natomiast nie ma potrzeby zabezpieczania obszaru biorczego (gdzie są przeszczepione włosy). Instrukcje pozabiegowe są szczegółowo omawiane przez lekarza prowadzącego, który przekazuje także pisemny rozpis tych wytycznych, a także najodpowiedniejszy zestaw środków do pielęgnacji przeszczepów, w razie konieczności receptę na niezbędne leki.

Po skończonym zabiegu można wrócić do domu, jednak bezpośrednio po nim, nie zaleca się prowadzenia samemu auta! W razie potrzeby można delikatnie zabezpieczyć miejsca dotknięte ingerencją. Nie ma jednak konieczności zakładania opatrunku. Ponadto lekarz prowadzący dokładnie poinstruuje pacjenta, jak przestrzegać przedstawionych wytycznych po zabiegu i dlaczego jest to takie ważne. Na ostateczny rezultat wpływa wiele czynników, w tym także osobiste predyspozycje organizmu, ale odpowiednia pielęgnacja ciała po zabiegu także ma duże znaczenie.

Dodatkowe informacje

Dzień po zabiegu można wrócić do pracy zawodowej. W okolicy biorczej i dawczej może pojawić się obrzęk, oczu i czoła, a także zaczerwienienie okolicy biorczej. Po zabiegu może pojawić się uczucie zaburzenia czucia, mrowienia, drętwienia – to naturalne procesy, które mogą utrzymywać się do 6 miesięcy. Zalecamy szczególną uwagę oraz ochronę przeszczepionych włosów, gdyż może dość do ich mechanicznego uszkodzenia. Po około 8-14 dniach po zabiegu przeszczepione włosy są zakotwiczone i nie powinno dojść do ich mechanicznego uszkodzenia. Po okresie dwóch tygodni od zabiegu implantowane włosy są całkowicie bezpieczne.

Na jakich obszarach wykonuje się przeszczep włosów?

Przeszczep włosów u mężczyzn – obszary, w których możliwa jest ingerencja:

  • Owłosiona skóra głowy (przeszczep włosów na zakola, przód, korona)
  • Repair cases (naprawa źle wykonanego zabiegu przeszczepu włosów)
  • Blizna
  • Broda
  • Brwi
  • Owłosienie łonowe
  • Feminizacja

Przeszczep włosów u kobiet – obszary, w których możliwa jest ingerencja:

  • Owłosiona skóra głowy
  • Obniżenie linii włosów
  • Zabiegi naprawcze
  • Brwi
  • Blizna
  • Odtworzenie owłosienia okolic intymnych


Zapraszamy do umówienia się na konsultację zabiegowe.
Zadzwoń +48 513 350 082

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Po co dodatkowe konsultacje jeśli ktoś jest zdecydowany na przeszczep włosów FUE?

Dodatkowe konsultacje ze specjalistami, nawet jeśli ktoś jest zdecydowany na przeszczep włosów, pomogą wyłapać przyczynę nadmiernego wypadania włosów. Często zdarza się, że ktoś nawet nie o swoich problemach zdrowotnych, nawet groźnych, jak np. niedoczynność tarczycy. Choroba ta powoduje silne wypadanie włosów, w zależności od jej zaawansowania, co można ocenić na podstawie zleconych przez endokrynologa badań. Im szybciej chory rozpocznie prawidłowe leczenie, tym lepiej!

2. Czy podczas przeszczepu włosów można skorzystać ze znieczulenia?

Każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

3. Czy korzystając z przeszczepu włosów metodą FUE można później normalnie myć te miejsca biorcze i dawcze?

Można umyć te miejsca, ale w odpowiedni sposób – lekarz prowadzący przekazuje dokładną informację jak to zrobić, wybiera też specjalistyczny dermokosmetyk do określonego rodzaju włosów, który najbardziej się sprawdzi u danego Pacjent. Bardzo ważne, by przestrzegać tych wskazówek, żeby nie obniżyć końcowego efektu wizualnego.

4. Czy przeszczep włosów jest trwały?

Na ogół przeszczep włosów metodą FUE jest naprawdę trwały. Przeszczepiane są bowiem mieszki włosowe, pobierane z bezpiecznego obszaru dawczego, czyli odpornego już genetycznie na łysienie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele czynników wpływających na utrzymanie długo efektów, np. zaawansowanie zmiany oraz stan zdrowia.

Zapisz się na konsultację przed zabiegiem +48 513 350 082

Umów  konsultację u specjalisty

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: